Problem
Çözüm
Sonuç
PROBLEM
6-16 yaş arası çocukların gelişiminde dijital dünyanın oynadığı olumsuz rolü minimize edecek, ebeveynlerin çocukları ile olan iletişimlerini yeniden düzenleyecek, içeriğinde e-PIN satışı, para transferi, kampanya yönetimi ve oyunlaştırma öğelerinin birlikte bulunduğu Android ve IOS platformlarında kullanıma sunulacak bir ekosisteme ihtiyaç duyuluyordu.
ÇÖZÜM
Çocukları ve velilerini aynı sistem içinde buluşturan bir mobil uygulama geliştirildi. Geliştirilen mobil uygulama içerisinde çocuklara görevler atanarak puan kazanmaları ve kazanılan puanlar ile dijital oyunlarda avantaj elde etmeleri sağlandı. Para transferi ile ilgili fonksiyonlar Paycell altyapısı ile entegrasyon sağlanarak geliştirildi. Çeşitli markalarda mobil uygulama kullanıcılarına özel avantajlar sağlandı.
SONUÇ
Geliştirilen mobil uygulama kapsamında 6-16 yaş arası çocuklara, velileri ve uygulamanın kendisi tarafından görevler atanarak sosyal sorumluluk, kişisel gelişim, çevre bilinci gibi konularda farkındalık sağlandı. Velilerin çocukları ile iletişimini arttıran, çocukların hem eğlenip hem kendi gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri bir ekosistem oluşturuldu.